Zadzwoń: +48 530 350 503 Wyślij zapytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czym są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to coraz częstsza alternatywa dla zasłon lub tradycyjnych rolet. W największym uproszczeniu można je określić jako zasłony podnoszone automatycznie. Spełniają nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest blokowanie światła słonecznego, ale również dekoracyjną, znacząco wpływając na walory estetyczne pomieszczenia, w których zostały zamontowane. Kiedy warto kupić rolety rzymskie i jak wybrać rodzaj dopasowany do naszych potrzeb?

 

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie?

Pierwsze rolety, jakie zaczęły pojawiać się na rynku, raczej nie spełniały funkcji dekoracyjnej. Z tego powodu z reguły były wybierane do kuchni lub łazienek, gdzie miały jedynie blokować światło dzienne. Z czasem jednak stawały się coraz bardziej ozdobne i zaczęto wykorzystywać je w innych pomieszczeniach. Pomimo tej ewolucji rolet nadal nie wszyscy byli do nich przekonani i właśnie z myślą o takich osobach powstały rolety rzymskie. Łączą one funkcjonalność rolet tradycyjnych z urokiem zasłon. Montaż rolet rzymskich możemy wykonać sami lub zatrudnić do tego firmę oferującą tego rodzaju usługi. Co więcej, dbanie o czystość takich zasłon jest dziecinnie proste. W większości wypadków wystarczy ściągnąć materiał i wyprać go w pralce. Jednak warto wtedy ustawić pralkę na niską temperaturę i zrezygnować z funkcji wirowania.

Rodzaje zasłon rzymskich

Rolety rzymskie mogą być wykonane z różnych materiałów i warto dopasować je do własnych preferencji. Rolety wykonane z woalu lub organzy dobrze przepuszczają światło. Z tego powodu świetnie sprawdzą się jako lekka firanka, która w subtelny sposób ozdobi nasze wnętrze. Można też zdecydować się na rolety z materiałem zaciemniającym. Będzie to świetny wybór do sypialni, ponieważ ten model rolet blokuje nawet do 90% światła. Jeśli sypialnia znajduje się od wschodniej strony, rolety rzymskie z materiałem zaciemniającym mogą ułatwić spanie po wschodzie słońca.

Dużą popularnością cieszą się rolety z powłoką absorbującą promienie słoneczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolety opuszczone w upalne dni sprawią, że wieczorem w pomieszczeniu będzie przyjemnie chłodno. Pewnego rodzaju nowością na rynku są rolety dzień-noc wyposażone w dwie warstwy – jedna przepuszcza światło, druga zaś blokuje je.

Innowacyjnym rozwiązaniem na rynku jest system nazywany DUO, który umożliwia on zastosowanie dwóch tkanin na jednym systemie. Taka roleta posiada dwa niezależnie działające systemy sterowania i pozwala na dowolne ustawienie tkanin. Przy jednoczesnym zastosowaniu tkaniny zasłonowej i firanowej mamy komfortowy system osłonowy.