Zadzwoń: +48 530 350 503 Wyślij zapytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Montaż rolet Wrocław i okolice

Oferujemy montaż rolet we Wrocławiu i okolicach oraz innych osłon okiennych, takich jak: moskitiery, plisy i markizy. Współpracujemy z projektantami i szwalniami, które dysponują szeroką gamą tkanin w przystępnym przedziale cenowym. Z chęcią przedstawimy Ci naszą ofertę i doradzimy przy wyborze osłon okiennych. Zajmujemy się także ich przebudową i naprawą, a przy okazji wyjaśniamy, co było przyczyną uszkodzenia i podpowiadamy, jak zapobiec podobnej usterce w przyszłości.

W celu nawiązania współpracy zapraszamy do kontaktu. Usługi świadczymy głownie na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Doradzimy

Żaluzje, rolety, moskitiery, plisy, markizy - możliwości jest naprawdę wiele. Łatwo pogubić się w tym gąszczu produktów i możliwości. Jakie rozwiązanie w moim przypadku najlepiej zastosować? Nasi doświadczeni fachowcy podpowiedzą Ci co sprawdzi się najlepiej.

Zmierzymy

Pomiar każdego produktu produkowanego na konkretne zamówienie jest niezwykle istotny. Wybranie odpowiedniego punktu odniesienia, miejsc mocowania itd. nie jest sprawą łatwą. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, gdy mamy nietypowe skosy lub wnęki. Wykonamy więc dokładne pomiary, dzięki którym zakupione produkty będą pasować idealnie.

Zamontujemy

Zakupiłeś osłony okienne. Na pewno chcesz aby posłużyły ci jak najdłużej a przy tym prezentowały się estetycznie. Nawet najdroższe i najefektowniejsze produkty nie będą dobrze spełniać swojej funkcji jeżeli nie zostaną profesjonalnie zamontowane. Powierz to zadanie fachowcom z firmy Ergo Monterzy. Mamy 12 lat doświadczenia w tym zakresie. Instalujemy osłony zamówione przez Nas na zlecenie, ale także zakupione już przez Klienta.

Naprawimy

Jeżeli jesteś już posiadaczem rolet, żaluzji, moskitiery czy jakiejkolwiek innej osłony okiennej, która została uszkodzona skontaktuj się z nami. Zajmujemy się naprawą oraz przebudową osłon okiennych. Ponadto podpowiemy Ci co było przyczyną uszkodzenia i co warto zrobić aby w przyszłości podobna usterka się nie powtórzyła.

Zamontujemy napęd elektryczny

Sterowanie roletą lub innym systemem osłonowym okien jest niezwykle wygodne. Bez żadnego wysiłku, lub nawet zdalnie za pomocą pilota, będziesz mógł sterować roletami. Jeżeli masz już rolety zewnętrzne, doinstalujemy niezbędne oprzyrządowanie. Napęd elektryczny możemy zamontować również w karniszach i roletach rzymskich. Sterowanie może odbywać się za pomocą przełączników lub pilota.

Usługi montażu rolet we Wrocławiu i okolicach

Ergomonterzy Wrocław to firma wyspecjalizowana nie tylko w sprzedaży rolet, ale również w ich montażu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w profesjonalnym montażu rolet we Wrocławiu i okolicach. Instalacja różnorodnych osłon okiennych zakupionych także poza naszą firmą nie stanowi dla nas problemu.

Jeżeli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej, już dziś skontaktuj się z nami.

Jak wygląda montaż rolet?

Wybór nawet najdroższych i najlepszych rolet nie zagwarantuje nam, że zakupione osłony okienne będą działać prawidłowo. Wybór świetnej jakości rolet to tylko połowa sukcesu. Równie ważny jest ich prawidłowy montaż. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje osłon okiennych np. rolety rzymskie, rolety zewnętrzne, rolety tradycyjne, rolety zabezpieczające czy rolety w kasecie, które wymagają odpowiedniego podejścia do poprawnego ich montażu. Ich instalacja składa się z kilku etapów i wygląda następująco:

 1. Pomiar szerokości ramy okiennej

  Przede wszystkim przed każdym montażem rolet zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych nasi fachowcy dokonują dokładnych pomiarów szerokości ramy okiennej, aby mieć pewność, że rolety będą idealnie pasowały do okna. Jest to istotne, gdyż w przeciwnym razie zakupiony produkt może nie spełniać swojej roli.

 2. Przygotowanie odpowiednich narzędzi

  W kolejnym kroku istotne jest przygotowanie odpowiednich narzędzi, takich jak: poziomica, wkrętarka, wiertarka, śrubokręt, śruby, uchwyty oraz prowadnic, które ułatwiają instalację.

 3. Zamocowanie uchwytów

  Zamocowanie uchwytów jest pierwszym, bardzo ważnym krokiem w montażu rolet. To na nich będą spoczywać osłony okienne, a więc muszą zostać wmontowane z największą precyzją tak, aby gwarantowały one wytrzymałość i stabilność.

 4. Montaż rolet

  Fachowcy z firmy Ergomonterzy Wrocław po precyzyjnej instalacji uchwytów przystępują do montażu osłon okiennych. W zależności od rodzaju rolet jakie zakupimy, różnią się one sposobem instalacji: na oknie, suficie lub na ścianie. Najczęściej wybierane są rolety tradycyjne, które mamy w ofercie. Można zamontować je zarówno na ścianie jak i na suficie. Jest to szczególnie istotne także, gdy posiadamy okna o niestandardowych kształtach lub zależy nam, aby zakryć duże powierzchnie okienne.

  W montażu rolet właściwe dostosowanie ich długości do wymiaru szyby okiennej czy ściany jest bardzo istotne. Ustawienie odpowiedniej wysokości regulacji osłon okiennych może mieć wpływ także na dłuższy czas ich eksploatacji. W celu sprawdzenia czy zamontowana roleta działa poprawnie, zaleca się kilkukrotnie jej podniesienie i opuszczenie. W kolejnym kroku warto zweryfikować czy roleta będzie umożliwiała swobodne otwieranie okien.

  Aby mieć pewność, że montaż rolety zostanie wykonany poprawnie zapraszamy serdecznie do kontaktu. Ergomonterzy to firma wyspecjalizowana w montażu rolet we Wrocławiu i okolicach.

Jakie błędy popełniamy przy samodzielnym montażu rolet?

Samodzielny montaż rolet jest możliwy jednakże osoby niedoświadczone często popełniają błędy. O to klika przykładów.

 1. Nieprawidłowy rozmiar rolety

  Jeżeli chcesz dokonać samodzielnego montażu rolety to pamiętaj o tym, że precyzyjny i dokładny pomiar ramy czy wnęki okiennej będzie kluczowy. Jeżeli pomiar będzie błędny to może spotkać Cię nieprzyjemna sytuacja. Zamówiona roleta, która ma nieprawidłowy rozmiar z dużym prawdopodobieństwem nie będzie pasować do okna. Taki pomiar warto wykonać kilkukrotnie upewniając się, że mierzymy we właściwym miejscu.

  Jeżeli chcesz mieć pewność, że roleta będzie idealnie pasowała na swoje miejsce, zapraszamy do kontaktu.

 2. Nieodpowiedni wybór rodzaju rolet

  W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów rolet, np.: rolety rzymskie, rolety tradycyjne, rolety zewnętrzne, rolety w kasecie. Wszystkie z nich mają swoją charakterystykę i przeznaczenie. Przed zakupem upewnij się, że zakupione rolety będą spełniać idealnie Twoje potrzeby i będą także dobrze pasować do wnętrza.

  Nasi fachowcy z Ergomonterzy Wrocław chętnie pomogą Ci w wyborze odpowiedniego rodzaju rolet. Zapraszamy do kontaktu.

 3. Źle wykonane otwory

  Jeżeli wywiercisz otwory w złym miejscu, albo otwory nie zostaną wykonane prawidłowo to osłony okienne nie będą się prawidłowo trzymać. Jeżeli otwory wiercone są w ścianie, łatwiej naprawić swój błąd. Jest to natomiast trudniejsze, gdy wiercisz bezpośrednio w ramie okiennej.

  Niepoprawne przykręcenie rolety czy prowadnicy także sprawi, że osłony nie będą zamontowane stabilnie, mogą także nie działać poprawnie.