Zadzwoń: +48 530 350 503 Wyślij zapytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc od kilku lat zyskują coraz większą popularność także w Polsce, stając się prawdziwym hitem w kwestii zasłon okiennych ze względu na swoje innowacyjne działanie, za którym stoją specjalne, poziome pasy. Są one produkowane z dwóch rodzajów materiałów. Jedna tkanina przepuszcza światło, natomiast druga nie. Dodatkowo rolety te są wyposażone także w specjalny mechanizm, który pozwala nam na dowolną regulację dopływu światła. Jeśli więc chcemy, aby np. w dzień nasze wnętrze było mocno doświetlone, to wystarczy ustawić mechanizm tak, aby pasy nachodziły na siebie i aby światło słoneczne docierało do wnętrza przez transparentną część rolet.

Z kolei w nocy lub w wyjątkowo upalny dzień z pewnością każdy z nas chce mieć spokój, prywatność oraz ochronę przed nadmiernym osłonecznieniem. Dlatego wtedy istnieje możliwość ustawienia mechanizmu rolet dzień-noc w sposób naprzemienny, co sprawi, że okno będzie całkowicie zasłonięte. To jednak nie koniec możliwości, jakie daje ten typu rolet, bowiem mamy też wariant płynnego regulowania dopływu światła w zależności od naszych potrzeb.

Całkowite odsłanianie okna w roletach dzień-noc

Jeśli chodzi o możliwości, jakie mamy przy roletach dzień-noc, to warto tu też wspomnieć opcji całkowitego odsłonięcia okna. Rolety te są bardzo funkcjonalne i jeśli zajdzie np. potrzeba umycia okna, to możemy bez trudu zwinąć rolety w całości tak, jak ma to zwykle miejsce w przypadku klasycznych rozwiązań w tej materii.

To jednak nie koniec możliwości rolet dzień-noc, ponieważ możemy je także zatrzymać na dowolnej wysokości okna np. dwie trzecie, trzy czwarte czy też na połowie. Oprócz praktycznych zalet rolety dzień-noc są także bardzo estetyczne. Można je także z łatwością dostosować do stylu aranżacyjnego i kolorystyki wnętrza, ponieważ są one produkowane w wielu wariantach kolorystycznych.