Zadzwoń: +48 530 350 503 Wyślij zapytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rolety zabezpieczające

Roleta jest to popularny rodzaj zasłony okiennej, występujący w wielu wariantach. Może ona pełnić różne funkcje np. ochronną przed intensywnym nagrzewaniem się pomieszczeń wskutek oddziaływania promieni słonecznych czy zabezpieczającą przed włamaniem. Rolety antywłamaniowe są powszechnie stosowane w celu zabezpieczenia mienia w centrach handlowych, lokalach biurowych, usługowych bądź w budynkach mieszkalnych.

Zalety rolet zabezpieczających Wrocław

Rolety zabezpieczające, które znajdziesz w ofercie firmy Ergomonterzy Wrocław montowane są na zewnątrz budynku i posiadają wiele zalet. Oto kilka z nich:

 1. Izolacja termiczna i akustyczna
  Rolety zabezpieczające pełnią funkcję termiczną, ponieważ działają jako dodatkowa warstwa izolacji. W okresie zimowym zmniejszają utratą ciepła w pomieszczeniach, natomiast latem powodują, iż mniej promieni słonecznych przedostaje się do wnętrza obiektu. Dzięki temu rolety pomagają utrzymać odpowiednią dla nas temperaturę w budynku przez cały rok. Rolety te mogą także przyczynić się do redukcji hałasu dochodzącego z zewnątrz. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy lokal usługowy bądź budynek mieszkalny umiejscowiony jest w bliskiej odległości od ruchliwych dróg czy innych źródeł hałasu. Ponadto zakup i montaż rolet antywłamaniowych może także przełożyć się na niższe wydatki poniesione na ogrzanie domu bądź lokalu usługowego oraz na zmniejszenie kosztów związanych z używaniem klimatyzacji.

 2. Ochrona przed włamaniem
  Jest to oczywiście główna funkcja omawianych tutaj osłon okiennych. Rolety antywłamaniowe produkowane są zazwyczaj ze specjalnych materiałów. Ważną rolę odgrywają tutaj wzmocnione prowadnice, ponieważ mechanizm ten odpowiada za to, aby zamontowanych rolet nie można było otworzyć z zewnątrz. Oferowane przed fachowców z firmy Ergomonterzy Wrocław rolety zabezpieczające są nie tylko wykonane estetycznie, ale również posiadają wzmocnioną solidną konstrukcję oraz mechanizm. Zastosowanie tych parametrów, przekłada się na to, że rolety służą jako dodatkowe zabezpieczenie utrudniające pracę włamywaczom. Rolety zabezpieczające stanowią dodatkowy poziom ochrony przez włamaniem.

 3. Regulacja oświetlenia
  Rolety zabezpieczające możemy ustawić na odpowiadającej nam wysokości, co pozwala na kontrolowanie ilości naturalnego światła, jaka ma przedostawać się do wnętrza pomieszczenia, w którym przebywamy. Dzięki temu w pochmurne dni możemy zrezygnować ze sztucznego oświetlenia, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. To może przyczynić się także do obniżenia opłat związanych z energią elektryczną.

 4. Wygodne sterowanie
  Kolejnym atutem rolet zabezpieczających jest to, że takie rolety wyposażone są w wygodny i intuicyjny system sterowania, dzięki czemu możemy w łatwy sposób (ręczny lub elektryczny) sterować roletami. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie.

 5. Ochrona przed promieniowaniem słonecznym
  Bardzo silne promieniowanie UV może doprowadzić do nadmiernego nagrzewania się budynku oraz wpływać niekorzystnie na komfort osób przebywających w pomieszczeniach. Ponadto promieniowanie słoneczne może także spowodować blaknięcie wyposażenia np. mebli, ścian, podłóg itd. Instalacja rolet zewnętrznych daje ochronę przed promieniowaniem słonecznym nie tylko wyposażenia wewnątrz, ale również zabezpiecza ramy okienne, które są stale narażone w dużym stopniu na działanie innych niekorzystnych czynników atmosferycznych takich jak: grad, deszcz czy śnieg. Dlatego też montaż rolet zabezpieczających może znacząco wydłużyć czas eksploatacji okien i zmniejszyć ryzyko ich uszkodzeń.

 6. Estetyczny wygląd
  Rolety zabezpieczające dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Materiałem użytym do ich produkcji może być drewno, PCV czy aluminium. Zatem różnorodność w wyborze elementów, z jakich ma być wykonana roleta oraz dobór koloru według naszych preferencji pozwala nam stworzyć nowoczesną i estetyczną aranżację. To właśnie estetyczny wygląd rolet zewnętrznych dopasowanych do okien Twojego budynku mieszkalnego lub usługowego tworzy elegancki element dekoracyjny. Ponadto oferowane przez nas rolety zabezpieczające można w łatwy sposób czyścić np. z pomocą wilgotnej szmatki, dlatego utrzymanie ich w czystości nie jest problemem.

Sprzedaż, montaż i serwis rolet zabezpieczających Wrocław

Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze właściwej rolety zabezpieczającej. Zajmujemy się sprzedażą i montażem rolet i żaluzji we Wrocławiu i okolicach.