Zadzwoń: +48 530 350 503 Wyślij zapytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Wiosna i lato to pory roku, na które większość z nas czeka z utęsknieniem. Najwięcej dni słonecznych przypada na miesiące od kwietnia do września. Słońce w odpowiednich dawkach ma na nas bardzo pozytywny wpływ. Dzięki niemu nasz organizm może produkować niezbędną witaminę D a także zdecydowanie poprawia nam nastrój.

Nadmierne promieniowanie słoneczne szczególnie, gdy przebywamy w domu albo pracy może być także bardzo uciążliwe. Silne słońce bardzo szybko nagrzewa całe pomieszczenie, mocno podnosząc temperaturę w całym budynku. Przeszkadza w używaniu komputera, oglądaniu TV itd. Z tym problemem możemy się mierzyć nie tylko wiosną czy latem ale także w pogodne jesienne i zimowe dni.

Rozwiązaniem tej niedogodności mogą być także inne rodzaje osłon okiennych. Mają one wiele funkcji, ale przede wszystkim są świetnym zabezpieczeniem przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem? Przyjrzyjmy się, niektórym z nich.

W jaki sposób rolety zabezpieczają przed słońcem?

Rolety mają wiele funkcji. W nocy pozwalają lepiej spać odcinając światła z ulicy. Dają dużo prywatności osłaniając nas przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Pełnią także funkcję dekoracyjną ozdabiając pomieszczenie. Jednakże najważniejszym zastosowaniem rolet Wrocław jest ochrona przed słońcem.

Rolety w pełni zaciemniające wykonane są z materiałów, które mogą całkowicie (albo częściowo) odcinać wszystkie promienie słoneczne. To może nam dawać praktycznie całkowitą ochronę przed słońcem. W ofercie firmy Ergomonterzy Wrocław dostępne są także rolety tradycyjne i rolety w kasecie, które są wykonane z materiałów, w pewnym stopniu przepuszczających promienie słoneczne. Dzięki temu do pomieszczenia przedostaje się ich mniej, ale nadal po zasłonięciu rolet jest jasno. Co więcej rolety chroniąc pomieszczenie przed słońcem obniżają także temperaturę wewnątrz. W słoneczny dzień nawet mroźną zimą, może zrobić się zbyt gorąco. Omówmy niektóre typy rolet i sprawdźmy, jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem.
 1. Rolety zewnętrzne
  Są to rolety, które instalujemy na zewnątrz budynku np. na elewacji okiennej czy na drzwiach balkonowych. Rolety zewnętrzne zatrzymują przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza. Ponadto rolety zewnętrzne można opuścić na dowolną wysokość, dopasowując stopień ochrony przed słońcem do swoich indywidualnych potrzeb. To rolety, które charakteryzują się wysoką skutecznością w ochronie przed słońcem i nagrzewaniem się wnętrza pokoju bądź biura.

 2. Rolety wewnętrzne zaciemniające
  Rolety te są wykonane z grubego materiału, który w całości nie przepuszcza promieni słonecznych. Ten typ rolet to idealne rozwiązanie np. do sypialni lub miejsc, gdzie zależy nam na ich zaciemnieniu.

 3. Rolety rzymskie
  To bardzo popularne rolety okienne, które zostały wykonane z tkaniny rozwijalnej, przepuszczającej światło. Materiał ten umożliwia kontrolowanie natężenia światła przedostającego się do pomieszczeń, równocześnie zatrzymując promieniowanie UV. Wybór odpowiedniej tkaniny ma też wpływ na stopień zaciemnienia lub rozjaśnienia np. salonu. Roleta rzymska jasnego koloru nie tylko chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem się wnętrza, ale sprawia, że w pomieszczeniu nadal jest widno. Jeśli wybierzemy roletę rzymską koloru ciemnego np. czarnego, to wówczas w pomieszczeniu może panować półmrok, ponieważ energia słoneczna jest pochłaniana w znacznie większym stopniu.

 4. Rolety materiałowe z osłoną termiczną
  Rolety te na zewnętrz pokryte są tkaniną a wewnątrz posiadają warstwę, pełniącą funkcję osłony termicznej. Roleta materiałowa z osłoną termiczną charakteryzuje się tym, że ogranicza dostęp promieni słonecznych do pomieszczeń i chroni je przed nagrzaniem.

Jaki typ rolet wybrać?

Wybór właściwych rolet, które najlepiej chronią przed słońcem powinien zależeć od naszych indywidualnych preferencji oraz od poziomu ochrony przed słońcem, jaki chcemy uzyskać. Warto pamiętać, że rolety jasnego koloru przepuszczają dużo światła i odbijają energię słoneczną, natomiast rolety ciemne szybciej się nagrzewają, nie dopuszczając promieni słonecznych do wnętrz.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki rodzaj rolety wybrać, już dzisiaj skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze odpowiedniego modelu. Zajmujemy się sprzedażą i montażem rolet i żaluzji we Wrocławiu i okolicach.