Zadzwoń: +48 530 350 503 Wyślij zapytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najczęstsze błędy przy montażu rolet

Rolety materiałowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Nie bez przyczyny. Są bardzo funkcjonalne, doskonale chronią wnętrze przed uciążliwymi promieniami słonecznymi a w nocy świetnie zaciemniają pomieszczenie poprawiając jakość snu. Rolety dają nam pełną prywatność i są doskonałe, jeżeli w słoneczny dzień chcemy obejrzeć telewizję czy wyświetlić prezentację na firmowym rzutniku. Rolety mają wiele zastosowań i są bardzo estetyczne. Rolety materiałowe, które znajdziesz w ofercie firmy Ergomonterzy Wrocław dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach, więc bez względu na to czy chcesz wyposażyć w nie biuro czy swoje prywatne mieszkanie, bez problemu dobierzesz u nas roletę idealną.

Montaż rolet przy odpowiednim doświadczeniu i wiedzy nie musi być trudny. Istnieją jednak często popełniane błędy, których należy się wystrzegać. Omówmy kilka z nich.
 1. Zastosowanie niewłaściwych elementów mocujących
  Istnieje klika sposobów na montaż rolety (oczywiście zależy to także od jej rodzaju). Każdy z nich wymaga odpowiednich elementów mocujących. Na przykład chcąc przymocować roletę do ściany czy sufitu będziemy potrzebowali innych kołków mocujących, niż gdy roleta będzie montowana do ramy okiennej. Przed montażem upewnij się czy posiadasz niezbędne narzędzia i elementy mocujące odpowiednie do danej powierzchni.

 2. Zły wymiar rolety
  Wiele błędów montażowych da się naprawić, jednakże, jeżeli kupisz roletę, która ma złe wymiary – jedyną opcją będzie wymiana. Aby tego uniknąć należy bardzo precyzyjnie dokonać pomiarów. Trzeba pamiętać o tym, że różni producenci rolet mogą mieć różne sposoby pomiaru okna czy ramy okiennej. Przed dokonaniem pomiarów koniecznie należy zapoznać się z wytycznymi.

  Pomiary dla pewności wykonujemy kilka razy. Rolety wykonywane są najczęściej na indywidualne zamówienie, więc ich zwrot w przypadku pomyłek pomiarowych najczęściej nie będzie możliwy. Jeżeli zakupiona roleta okaże się zbyt duża, może to powodować problemy np. z otwieraniem czy zamykaniem okna. W takim wypadku możemy spróbować ją skrócić, jednakże bez profesjonalnych narzędzi będzie to trudne, aby zrobić to precyzyjnie. Ponadto roleta najczęściej nie będzie wyglądała już estetycznie. Jeżeli natomiast roleta będzie za mała to nawet, gdy uda nam się ją zainstalować to może ona niedostatecznie chronić przez słońcem, a także może nie zapewniać nam pełnej prywatności. To odbije się negatywnie na funkcjonalności rolety. Będzie także bardzo niekomfortowe w codziennym użytkowaniu.

  Wykonanie dokładnych pomiarów jest, więc kluczowe. Używanie precyzyjnych, profesjonalnych narzędzi do pomiaru będzie bardzo pomocne. Warto także pobrać pomiar z kilku miejsc, aby mieć pewność, że wymiary są poprawne.

  Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupiona roleta będzie idealnie pasowała, powierz pomiar rolet firmie Ergomonterzy Wrocław.

 3. Zły dobór typu rolety
  Na rynku dostępnych jest wiele typów rolet w tym np. rolety dzień – noc, rolety zaciemniające, rolety rzymskie itd. Przed zakupem upewnij się dokładnie, jakie są wady i zalety każdego rozwiązania. Dzięki temu będziesz mógł wybrać rolety idealnie dopasowane do twoich potrzeb i preferencji. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy danym typem rolet, jakie rolety będą idealne dla Ciebie, już dziś skontaktuj się z firmą Ergomonterzy Wrocław.Naszym klientom zapewniamy fachowe doradztwo.

Profesjonalny montaż rolet Wrocław

Firma Ergomonterzy Wrocław od lat zajmuje się profesjonalnym montażem rolet (różnego rodzaju). Jeżeli chcesz mieć pewność, że zamówisz roletę o właściwym rozmiarze, która będzie zamontowana prawidłowo, (co przełoży się na długą żywotność i prawidłowe działanie rolet), unikniesz najczęstszych błędów popełnianych przy montażu rolet – Ergomonterzy to idealny wybór.

Skontaktuj z nami

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem bądź instalacją rolet już dziś skontaktuj się z nami telefonicznie albo mailowo. Pracujemy na terenie całego Wrocławia i okolic.